Isı Geri Kazanım Cihazları

By pass damperli ısı geri kazanım cihazı

Isı geri kazanım cihazı - By pass damperli

By pass damperli ısı geri kazanım cihazı, kış şartlarında çalışacak uygulamalarda ısı değiştiricilerin by-pass yapabilme özelliğine sahip olmaları önerilir.

By pass damperli ısı geri kazanım cihazı nedir

Isı geri kazanım cihazı kendinden motorlu fan teknolojisi kullanılmaktadır. Kendinden motorlu fanlar düşük enerji tüketimi ile yüksek verim elde edebildiği gibi sessiz çalışması ile ön plana çıkmaktadır

Isı geri kazanımlı havalandırma cihazları ile taze hava ve egzoz havası arasında ısı transferi gerçekleştirilerek havalandırma sırasında kaybedilen ısı enerjisi geri kazanılır. Böylelikte şartlandırılmış olan iç ortam havasına daha yakın sıcaklıkta taze hava üflenerek konfor ısısı korunmaya çalışılır

By pass damperli ısı geri kazanım cihazı

Isı geri kazanım cihazında, by pass kanalı ısı değiştiricinin bir tarafına konulabileceği gibi plaka demetinin ortasına da konulabilir. Prensip olarak by pass geçişi debi ayar damperi ile kontrol edilir.

Yalnızca bypass geçişine damper konularak bir çalışma yapılması da mümkündür.

By pass damperli ısı geri kazanım cihazı çalışma prensibi

Bu cihazın kullanımı iki ayrı durumda önem kazanır;

Isı değiştirici üzerinde by-pass geçişi ve damperinin bulunuşu, her iki durumda da, santral otomasyonunu kolaylaştırır ve ilave enerji ekonomisi yapılmasını mümkün kılar.

Isı değiştirici üzerinde by-pass geçişi ve damperi bulunması, birçok ilave kanal tesis edilmesi ve farklı klapeler.

Isı Geri Kazanım Cihazı Özellikleri

Standart olarak üretilen tüm ısı geri kazanım cihazlarımızda fonksiyonel ve dijital kontrol paneli bulunur. Bu panel ile sıcaklık set etme, taze hava ve egzoz fanlarını bağımsız kontrol edebilme, elektrikli ısıtıcıyı devreye-sokma ve çıkarma gibi fonksiyonlar kontrol edilebilmektedir.

Isı geri kazanım cihazlarına opsiyon olarak sunulan elektrikli ısıtıcılar iç hava sıcaklığının düşük olduğu durumlarda devreye girerek ısı yükü azaltılmış olan hava, ısıtıcılar ile istenilen sıcaklıklara çıkarılabilir. Farklı ebat ve kapasitelerde imalatı mümkündür.

PR-IGK serisi ısı geri kazanım cihazlarının iç yüzeyleri tamamen izole edilmiştir ve asma tavan arasında yerleştirilebilecek boyutlara sahiptir.

Isı Geri Kazanım Cihazı Nerelerde Kullanılır?

Isı geri kazanım cihazı; havalandırma ihtiyacı olan tüm bölgelerde kullanılabilir.

Garanti

Efsan Havalandırma’dan tedarik etmiş olduğunuz ürün  4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve bu Kanun’a dayanılarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nca yürürlüğe konulan ilgili Yönetmelikler gereğince 2 (İki) yıl firmamızın garantisi altındadır

Diğer ısı geri kazanım cihazları

 


Havalandırma Hizmetlerimiz


Talep formu

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.


  İsminiz (Gerekli)

  E-Posta (Gerekli)

  Telefon (Gerekli)

  Servis Seçin

  Mesajınız

  CAPTCHA ONAYI?

  captcha


   

  Efsan Havalandırma

  Esfan olarak, havalandırma sistemleri konusunda siz değerli müşterilerimize hizmet vermenin mutluluğunu yapıyoruz. Firmamız ihtiyaç duyduğunuz tüm havalandırma sistemlerini gerekli tesbiti, isg mevzuatı içerisinde yaparak, uygun fiyat politikasıyla sizlere sunmaktadır.

  Yeniliklere açık, kaliteli üretim hedefini ilke edinen Efsan Havalandırma, istihdamı amaç edinen portföyle çalışmalarını yürütmektedir.

  İlk işimizi teslim ettiğimizden bu yana teknolojiyi kullanarak en iyi hizmeti vermek için durmadan çaba sarf ediyoruz.

  Müşteri Memnuniyeti

  Havalandırma ve iklimlendirme alanında uzmanlaşan kuruluşumuz, Avrupa’daki sektörel gelişmeleri yakından takip etmektedir. Amacımız, müşterilerimize kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunmayı görev edinmektir. Yaptığımız tüm işlere kapsamlı garanti veriyoruz.

  Uzun yıllardır ürün kalitesi ve işçilikten ödün vermeden müşterilerimize 1. sınıf hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alanında uzman kadrolarımızla havalandırma hizmetlerinde kaliteyi en uygun fiyatla sunmak için durmadan çalışıyoruz

   

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir