İnvertörler

invertör

invertör

invertör, elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olup, güç dönüştürücü ya da evirici olarak da bilinir.

İnvertör özellikleri

İnvertör istenilen gerilim, güç veya frekans değerlerinde AC akım elde edilmesini sağlar. Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretmek için, araba, tekne ya da kamp alanı gibi mobil ortamlarda çalıştırılabilmesi için televizyonlarda, aydınlatma lambalarında invertör kullanılmaktadır.

 1. Ayarlanabilir Hızlanma ve Yavaşlama rampası
 2. Analog ve Dijital Giriş çıkış verileri ile kontrol imkanı
 3. Kritik frekansları engelleme ve hız düşürme + Multidroop uygulamaları

İnvertörün kullanılma amacı

İnvertör, sistemdeki kesintileri, dalgalanmaları, dengesizlikleri, harmonikleri önleyerek sistemin daha etkin ve verimli şekilde çalışmasını sağlar. Şebekeden gelen gerilim dalgalanmalarını, pikleri, fitre devresinden geçirerek temizleyen invertör cihazı bu etkilerden kaynaklanan motor, mekanik aksam hatalarını azaltır. Bu parçaların tamir, bakım maliyetlerini en aza indirir ve ömürlerini uzatır. İnvertör, reaktif enerjiyi azaltarak tasarruf sağlanmasına imkan verir.

Elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olarak tanımlanabilecek invertör, güç dönüştürücü ya da evirici, günümüzde bilgisayarlarda kullanılan küçük güç kaynaklarından elektrik dağıtım sistemlerine güç veren büyük sistemlere kadar birçok farklı alanda kullanılır. İnvertör yardımı ile televizyonlar, aydınlatma lambaları, bilgisayar, matkap, elektrikli süpürge gibi elektronik aletlerde kullanılır.

İnvertörlerin Sağladığı Faydalar

Esasen doğru akım ve alternatif akım arasında dönüşüm sağlayabilen, frekans ve gerilim düzeylerini ayarlayabilen tüm cihazlara invertör adı verilebilir. İnvertörler sayesinde 12V, 24V veya 48V olan doğru akımın 220V alternatif akıma dönüşmesi mümkün olur. Genel olarak invertör özelliği 0,5 ile 2000 Hz arasında hız ayarının (frekans ayarının) yapabilmesidir.

Şebeke yöneticileri üretilen enerjinin kalitesinin şebeke özellikleri ile aynı olmasını isterler. Bu sebeple invertörler şebekeye basılacak elektriğin kalitesini, gerilimini, frekansını, AC-DC akım türünü ayarlar. Bu unsurlar şebeke kalitesini etkileyici en önemli unsurların başında gelmektedir.

 


Havalandırma Hizmetlerimiz


Talep formu

Ürünlerimizle ilgili detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.


  İsminiz (Gerekli)

  E-Posta (Gerekli)

  Telefon (Gerekli)

  Servis Seçin

  Mesajınız

  CAPTCHA ONAYI?

  captcha


   

  Efsan Havalandırma

  Esfan olarak, havalandırma sistemleri konusunda siz değerli müşterilerimize hizmet vermenin mutluluğunu yapıyoruz. Firmamız ihtiyaç duyduğunuz tüm havalandırma sistemlerini gerekli tesbiti, isg mevzuatı içerisinde yaparak, uygun fiyat politikasıyla sizlere sunmaktadır.

  Yeniliklere açık, kaliteli üretim hedefini ilke edinen Efsan Havalandırma, istihdamı amaç edinen portföyle çalışmalarını yürütmektedir.

  İlk işimizi teslim ettiğimizden bu yana teknolojiyi kullanarak en iyi hizmeti vermek için durmadan çaba sarf ediyoruz.

  Müşteri Memnuniyeti

  Havalandırma ve iklimlendirme alanında uzmanlaşan kuruluşumuz, Avrupa’daki sektörel gelişmeleri yakından takip etmektedir. Amacımız, müşterilerimize kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunmayı görev edinmektir. Yaptığımız tüm işlere kapsamlı garanti veriyoruz.

  Uzun yıllardır ürün kalitesi ve işçilikten ödün vermeden müşterilerimize 1. sınıf hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Alanında uzman kadrolarımızla havalandırma hizmetlerinde kaliteyi en uygun fiyatla sunmak için durmadan çalışıyoruz

  Çalışmalarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği önlemleri ve tüm çalışanlarımız için ergonomik çalışma yeri uygulamalarına önem vermekteyiz.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir