Havalandırma Ürünleri

Profesyonel kadrolarımızla havalandırma ürünleri imalat, montaj, bakım ve onarım hizmetleri için Efsan Havalandırma size yeter...

 • All
 • Havalandırma Sistemleri
 • Aspiratörler
 • Damperler
 • Fanlar
 • Filtreler
 • İnvertörler
 • Isı Geri Kazanım Cihazları
 • Isıtıcılar
 • Hava Kanalları
 • Klima Santralleri
 • Sığınak Santralleri
 • Susturucular
 • Sulu Filtre Sistemleri
 • Salyangoz Fanlar
 • Sanayi Tipi Salyangoz Fanlar
 • Yüksek Basınçlı Fanlar
 • Orta Basınçlı Fanlar
 • Alçak Basınçlı Fanlar

Bahçelievler havalandırma sistemleri, baca sistemleri, fan, baca sistemleri, davlumbaz sistemleri, ısıtma ve soğutma sistemleri, filtreli baca sistemleri, sulu baca sistemleri, davlumbaz sistemleri gibi havalandırma sistemi uygulamalarında Ön Keşif talebinde bulunabilir, ya da teklif alabilirsiniz. Bahçelievler Havalandırma Sistemleri Bahçelievler Havalandırma Sistemleri olarak, her türlü baca sistemleri, havalandırma fanı, baca havalandırma sistemleri, sulu filtre sistemleri, davlumbaz havalandırma […]

Akrobat Kol, sağlıklı bir çalışma ortamı zaman kayıplarını en aza indirerek verimlilik artmasına imkan verir.

Davlumbaz seçimi mutfağınız için en önemli adımlardan biridir. Mutfağınız genişliğine, mobilyanızın rengine ve ebatlarına göre bir çok çeşidi bulunabilir.

Bpr alçak basınçlı fan, yüksek randımanlı ve düşük ses seviyeli olup, temiz ve hafif tozlu hava emişlerinde kullanılır.

Bprc serisi alçak basınçlı fan, kamu ve sanayi alanlarındaki havalandırma sistemlerindeki temiz ve hafif tozlu hava emişlerinde kullanılır

Pb serisi alçak basınçlı fan, temiz ve hafif tozlu hava emişlerinde mükemmel çözümler sunmak için tasarlanmıştır

Pbc serisi alçak basınçlı fan, sanayi ve kamu alanlarındaki havalandırma sistemlerinde temiz ve hafif tozlu hava emişlerde kullanılır

Bprdc serisi alçak basınçlı fan, kamu ve sanayi alanlarındaki havalandırma sistemlerindeki temiz ve hafif tozlu hava emişlerinde kullanılır

Eu serisi orta basınçlı fan, içinde çok farklı malzeme olan çok tozlu havanın emişi için tasarlanmış bir üründür

Eum serisi orta basınçlı fan, motora yük bindirmemek amacıyla çok yassı güç emiş eğrisine sahiptirler.

Mpr serisi orta basınçlı fan, içinde çok farklı malzeme olan çok tozlu havanın emişi için kullanılan özel bir üründür

Euc serisi orta basınçlı fan, lifli malzemeler hariç, toz, duman, granül, ince talaş ve hatta kaba ağaç talaşı ve benzer malzemeleri emişinde kullanılır.

Eumc serisi orta basınçlı fan, farklı malzeme olan çok tozlu havanın emişi için harika çözümler sunan bir ürün

Mprc serisi orta basınçlı fan, lifli malzemeler hariç, toz, duman, granül, ince talaş ve hatta kaba ağaç talaşı ve benzer malzemeleri emişinde kullanılır

Ap serisi yüksek basınçlı fan, çok tozlu hava emişlerinde kullanılır. Maksimum güvenirlik ve düşük ses düzeyi elde etmek için tasarlanmıştır.

Apc serisi yüksek basınçlı fan, özel mobil türbine sayesinde, yüksek randıman ile elektrik enerjisi tasarrufu sağlar

Apr N8 serisi yüksek basınçlı fan, yarı elastik kaplın ile doğrudan tahrikli olup, maksimum güvenirlik ve düşük ses düzeyi elde etmek için tasarlandı.

Apr serisi yüksek basınçlı fan, ters kanatlı (negatif) özel mobil türbine sayesinde, yüksek randıman ile elektrik enerjisi tasarrufu özelliği taşır. Temiz ve tozlu hava emişlerinde kullanılır

Aprc serisi yüksek basınçlı fan, temiz ve tozlu hava emişlerinde kullanılır. Yüksek basınçlı bu fan serisi, ters kanatlı (negatif) özel mobil türbine sayesinde, yüksek randıman ile elektrik enerjisi tasarrufu özelliği taşır.

Aprd serisi yüksek basınçlı fan, temiz ve tozlu hava emişlerinde kullanılır. Yüksek basınçlı bu fan serisi, ters kanatlı (negatif) özel mobil türbine sayesinde, yüksek randıman ile elektrik enerjisi tasarrufu özelliği taşımaktadır.

Spiral kanal, 6m ve 3m standart boylarda üretilir, uygulamada hava kanallarının birbirine montajı sırasında manşonlar ve fittingsler kullanılır.

Susturucular, klima ve havalandırma sistemlerinin en önemli problemi ses ve gürültü kirliliğini önlemek için kullanılır.

Askı kelepçe, havalandırma borularının askıya alınmasında ve dış yüzeye montajının yapılması için gerekli olan bağlantı elemanıdır.

T-fittings, hava akışı yönünde ilerleyen kanallardan bir yöne branşman ayrımı için T parçaları, iki yöne branşman ayrımı için İstavroz T parçaları kullanılır.

Dirsek, mevcut havalandırma tesisatında hattın kollara ayrılma noktasında kullanılır. Sekman sayısı ve boğaz açıları değiştirilebilir

Flexible kanal, ısıtma, soğutma, havalandırma ve atık gaz geçiş hatlarında kullanılmak üzere iç ve dış yüzeyi lamineli alüminyum folyodan ve yüksek gerilimli çelik tel kullanılmış, orta ve düşük basınçlı ortamlar içindir.

Redüksiyon, havalandırma kanallarındaki hattın ebat değişiminde kullanılan bağlantı elemanıdır.

istavroz, iki yöne branşman ayrımı için kullanılan aparatlardır. Hava akışı yönünde ilerleyen kanallardan bir yöne branşman ayrımı için T parçaları, iki yöne branşman ayrımı için İstavroz T parçaları kullanılır.

Tekstil hava kanalı hijyenik olup, insan sağlığına zarar vermez. Temizliği kolaydır, endüstriyel çamaşır makinelerinde yıkanabilir.

Jetcap, sistemleri baca gazını ve bu gazın içindeki zararlı partikülleri sistemden hızlı bir şekilde uzaklaştırılması için ideal bir çözüm sunar.

Körtapa, havalandırma borusunun dışarısı ile temasının kesilmesi için kullanılan yedek çıkış kanallarının kapatılmak üzere kullanılan yardımcı bağlantı elemanıdır.

Çift cidarlı kanal bacalar doğalgaz, fuel oil yada ekolojik katı yakıtla çalışan sistemlerden çıkan atık gazın atmosfere güvenli şekilde bağımsız olarak atılması için kullanılan baca sistemidir.

Saplama, havalandırma borusunun yön değiştirmesi amacı ile kullanılan yardımcı bağlantı elemandır.

Adaptör, havalandırma borusunda spiralden prizmatik kanala, prizmatik kanaldan  spiral kanala şekil değişiminde kullanılan yardımcı bağlantı elemanıdır.

Dkp siyah sac ürünleri, metallerin veya sadece demir metalinin kalın silindirler arasından geçirilerek levha haline getirilmesi uygulamasıdır. Bu levhaların siyah renkte olanı da Siyah DKP Sac olarak tanımlanmaktadır.

Orta basınçlı radyal fan, ortamların havalandırılmasında kullanılmaktadır. Aynı zamanda taşımada, normal düzeyde basınçlı hava gerektiren yerlerde, havanın temizlenmesinde yada istenilen yere hava verilmesinde kullanılır.

Yüksek basınçlı körük fan, küçük debi sağlamasına karşı çok yüksek oranda basınca sahiptir. Bu fanlar, hava üflemek amacıyla üretim hatlarında yer alır.

Geriye eğik seyrek kanatlı alçak basınçlı fan, havanın üflenerek ya da egzoz edilerek mekana uygulanmasında kullanılır. Geriye eğik seyrek kanatlı alçak basınçlı fan özellikleri Dışarıdan sağlanan temiz havanın içeriye basılmasıyla dışarıdan normal yollarla alınamayan hava alınabilir. Bununla birlikte havalandırma kanalları yardımıyla normal havalandırma yollarının yetersiz kaldığı yerlerde kullanılır. Geriye eğik seyrek kanatlı alçak basınçlı fan […]

Kasnaklı radyal salyangoz fan, toz ve duman emişinde, zehirli gaz ve buhar naklinde, taze hava amaçlı kullanıma uygundur. Motor hava akımı dışında olduğu için yüksek ısıda çalışabilme özelliğine sahiptir.

Yuvarlak kanal tipi susturucu, havalandırma sistemlerindeki sesleri insan kulağını rahatsız etmeyecek seviyelere indirmek için kullanılır. Sessiz havalandırma sistemlerinde ihtiyaç olan bir üründür.

Dikdörtgen kanal tipi susturucu, havalandırma sistemlerindeki sesleri insan kulağını rahatsız etmeyecek seviyelere indirmek için kullanılır. Sessiz havalandırma sistemlerinde ihtiyaç olan bir üründür.

Anemostad alüminyum, sac ya da plastikten imal edilen, hava yönlendirici mekanizmalara verilen isimdir. Bu mekanizmanın en önemli özelliği havayı istenildiği yerlere yönlendirebilmesidir.

Damper, kanaldan geçen hava miktarına müdahale etmek için yapılan içinde kelebek klepe bulunan hava kısıcılardır.

Menfez, havalandırma sistemlerinde üfleyici menfez olarak kullanılır. Menfez ile hava akışına istenebilen yön, çıkış hızı ve atış mesafesi verilebilir.

Panjur, özel çekilmiş alüminyum profilden imal edilmiş olup, geniş kanatlı yapıdadır.

Sulu baca, kül, kurum ve partiküllerin tutulmasını sağlayan, kükürt dioksit seviyesini dengeleyen sistemdir.

invertör, elektriksel bir güç dönüştürme elemanı olup, güç dönüştürücü ya da evirici olarak da bilinir.

Asit fanı, kimyasal ve asit buharlarının ortamdan emilip uzaklaştırılmasında kullanılmaktadır. Rotor ve gövde kısımları tamamen polipropilen malzemeden imal edilerek korozyon deformasyonlarına karşı uzun ömürlüdür.

Kutu tavukçu fanı, gaz, duman, toz ve kötü kokuların dışarı atılmasında kullanılmaktadır. Yüksek kaliteli, garantili ve sessiz çalışabilme özelliğine sahiptir.

Sulu filtreli sistem, işletme faliyetlerinden doğan atık baca gazı ve pis kokuların filtrasyonunu yapan sistemlerdir.

Filtreli kanal, tüm yapıların sığınaklarında taze hava ihtiyacını karşılamak için, sığınak yönetmeliğine uygun olarak tasarlandı. Filtreli kanal, motorlu ya da motorsuz olarak uygulanabilir.

Yuvarlak kanal tipi radyal fan, yüksek basınç sürekliliği ve düşük sesle mükemmel verimlilik sağlar. Havalandırma kanalları arasına bağlanarak kirli hava taşıma görevini üstlenir.

Çatı tipi aspiratör, kapalı mekanların hava kalitesini artırmak için, düşük gürültü seviyesinde mükemmel sonuçlar verir.  Çatı fanları dıştan rotorlu motor ile düşük gürültü seviyesinde çalışırlar. Yüksek performans gereken yerlerde sorunsuz bir şekilde çalışırlar

Harici motorlu kare kanal tipi fan, yüksek basınç, yüksek verim, minimum düşük ses seviyesi ile harika çözümler sunar. Bu işlevlerinin yanı sıra elektrik motoru hava akışının dışında bırakılması sebebi ile, egzost edilen muhtelig yanıcı, patlayıcı gaz gibi yerlerde kullanılabilir.

Bakım kapaklı fan, yüksek basınç, yüksek verim, minimum ses ile istenmeyen kokuların atılması için tasarlandı. Bu işlevlerinin yanı sıra elektrik motoru hava akışının dışında bırakılması sebebi ile, egzost edilen muhtelig yanıcı , patlayıcı gaz gibi yerlerde kullanılabilir.

Kare kanal tipi fan, istenmeyen kokuların sistemden atılması için özel olarak tasarlanmıştır. Bu işlevlerinin yanı sıra elektrik motoru hava akışının dışında bırakılması sebebi ile, egzost edilen muhtelig yanıcı , patlayıcı gaz gibi yerlerde kullanılabilir.

Dıştan motorlu fan, korozyona karşı dirençli, yüksek verimli ve düşük ses seviyesi ile mükemmel sonuçlar verir. Dış mekan uygulamalarında, yağmur, kar vb. etkilerden korumak için motor üzerine koruma yapılmaktadır.

Duman tahliye fanı (Hücreli tip aksiyel), standart olarak axial fan ve direk akuple motordan oluşur. Duman ve gaz atığı ile yangından kaynaklı duman atımı için de kullanılır.

Merdiven basınçlandırma fanı, merdiven ve asansör basınçlandırma sistemlerinde kullanılır. Fanlarda ısıya dayanım genellikle talep edilmemektedir

Susturuculu duman tahliye fanı, oluşabilecek yüksek seviyedeki sesleri insan kulağını rahatsız etmeyecek seviyelere indirmek için kullanılır.

Duman tahliye aspiratörü, konut, AVM, otopark ve endüstriyel alanlarda dumanın tahliyesinde mükemmel çözümler sağlar.

Jet fan, otopark ve tünel içerisinde hava akımını kontrol etmek, yönlendirmek ve tahliye etmek için kullanılır.

Kare elektrikli ısıtıcı, havalandırma sistemlerinde temiz havayı ısıtmak amacı ile tasarlanmıştır.

Sık kanatlı hücreli aspiratör mahal içindeki kirli havayı dışarı atmada veya kapalı hacme taze hava basmada kullanılır. Fanlar çift cidar galvanizden imal edilir.

Seyrek kanatlı hücreli aspiratör parçaları çift cidarlı olarak üretilir. Yer yer kalınlık değişse de, dış yüzeyde 1 mm ve iç yüzeyde 0.8 mm galvaniz saçlar kullanılır.

Plug fanlı hücreli Aspiratör, ısıtma ve soğutma istenmeyen yerlerde, ortam havasını tazelemek için kullanılır. Kullanılacak ortam havasının özelliğine göre, düşük veya yüksek emiş ve üfleme kapasitesine sahiptir.

Kare redüksiyon, muhtelif saclardan imal edilmektedir. Standart üretim dışında kullanım alanına ve tercihe bağlı olarak komple paslanmaz olarak da imal edilir.

Havalandırma kare dirsek, standart üretim dışında kullanım alanına ve tercihe bağlı olarak komple paslanmaz olarak da imal edilir.

T kare kanal, Prizmatik; standart üretim dışında kullanım alanına ve tercihe bağlı olarak komple paslanmaz olarak da imal edilir.

S kare kanal, standart üretim dışında kullanım alanına ve tercihe bağlı olarak komple paslanmaz olarak da imal edilir.

Kare kanal prizmatik ve spiral kenetli olup, standart üretim dışında kullanım alanına ve tercihe bağlı olarak komple paslanmaz olarak da imal edilir.

Karbon filtre, ön filtrasyon sonrası ikinci ve üçüncü kademe koku tutucu filtre olarak kullanılır. %80 – %90 verimlilikte  yüksek koku tutma kapasitesine sahiptir

Elyaf filtre, havalandırma sisteminde ön toz tutucu olarak kullanılır. Gelişmiş elyaf yapısı ile yüksek toz tutma kapasitesi ve düşük basınç kaybı ile havalandırma sistemlerinde ön filtre olarak kullanılmaktadır.

Kaset filtre, havalandırma sisteminde ön yağ tutucu olarak kullanılır. Metal Yağ Tutucu Filtre: Havalandırma sistemlerinde ve özellikle mutfak davlumbazlarda yıkanabilir toz ve yağ tutucu panel filtreler olarak ta kullanılır

Aktif karbon filtre, organik kokuların yoğun olarak hissedildiği ortamlar için özel olarak tasarlanmıştır. Standart plaka ölçüleri ile birlikte özel ölçülerde de imalatı yapılmaktadır

Torba filtre, sentetik filtre malzemelerinden üretilmiş olup, yüksek toz tutma ve hava temizleme kapasitesi gerektiren koşullarda mükemmel performans gösterir.

Kumaş filtre, mikro ince yapılı sentetik filtre malzemelerinden üretilip, yüksek bir toz tutma ve hava temizleme kapasitesi gerektiren koşullarda iyi bir performans veren filtrelerdir.

Metal filtre, havalandırma sisteminde ön yağ tutucu olarak kullanılır. G2 sınıfında kaba fİltre olarak adlandırılır.

Elektrostatik filtre, elektrostatik hızlandırma yöntemini kullanarak havadaki koku, duman, yağ, toz gibi partikülleri tutarak, işletmelerin dışarıya saldıkları kirli, kötü kokulu ve yağlı havayı arındırır.

Kanal tipi sığınak santrali; sığınaklarda taze hava uygulaması için tasarlanmıştır. Debi, basınç, desibel ve ısınma testlerinin yapılarak müşterilerimizin hizmetine sunulan fanlarımız, sığınaklarda temiz hava temini için mükemmel çözümler sunar.

Çift cidarlı, kanal tipi sığınak santrali, cihaz içi basıncı yenebilmesi ve uzun mesafelere hava transferi yapabilmesi için fanlar yüksek basınç üretebilen geriye eğik seyrek kanatlı olarak seçilmektedir.

Sığınak santrali; sığınaklarda taze hava uygulaması için tasarlanmıştır. Debi, basınç, desibel ve ısınma testlerinin yapılarak müşterilerimizin hizmetine sunulan fanlarımız, sığınaklarda temiz hava temini için mükemmel çözümler sunar.

Karışım havalı klima santrali egzoz havasını istenen miktarda taze hava ile karıştırabilen santrallerdir. Hücre üstünde bulunan egzost damperi vasıtası ile mahalden bir miktar hava egzost edilir ve bu oranda diğer damperden taze hava alınır.

Koku tutucu klima santrali, merkezi veya bireysel iklimlendirme sistemi kullanılan tüm mekanlarda daha sağlıklı hava sunar. İnsan sağlığına zararlı virus ve bakterilerin DNA’ sını bozarak yayılmalarını durdurur.

Hijyenik klima santrali; fanlar özellikle frekans invertörü ile hız kontrolü için uygun olması ve gerektiğinde kolay dezenfekte edilebilmesi için geriye eğik, seyrek kanatlı olarak tercih edilir. İsteğe bağlı olarak plug fan uygulaması da yapılabilmektedir.

Isı geri kazanımlı klima santrali, dışarıya atılan egzost havası ile santrale alınan taze hava arasında etkin bir ısı transferi sağlanarak % 70’ye yakın tasarruf sağlar.

Havalandırma Sistemleri'ne Hoş Geldiniz...